Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku w bibliotece  świętowano Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  W tym roku w Polsce obchodzony pod hasłem “Czytanie dla pokoju”.

"Czytanie dla pokoju" w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W wypożyczalni wyeksponowano książki dla “małych” i “dużych”podejmujące tematy dotyczące wojny a także uniwersalnych wartości takich jak wolność, empatia, umiejętność rozwiązywania konfliktów drogą dialogu. Pobudzających również wyobraźnię młodego czytelnika, otulających miłością, dodających odwagi i uczących jak pielęgnować poczucie własnej wartości.
Do akcji czytania dla pokoju ochoczo przyłączyła się świetlica szkolna.

"Czytanie dla pokoju" w świetlicy

Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego, bowiem w bibliotece pojawiło się mnóstwo nowości zakupionych ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Nowości czytelnicze 2022