“Wielki Test Wiedzy o Mikołaju Koperniku”

15 grudnia 2023 r. w bibliotece odbył się ” Wielki Test Wiedzy o Mikołaju Koperniku” , kończący realizację całorocznego projektu bibliotecznego “Nazywam się … Mikołaj Kopernik“.
Fotorelacja z przebiegu konkursu

O godzinie 9.50 stawiły się drużyny z klas siódmych:

Reprezentacje klas 7a, 7b, 7c, 7e i 7g

Nad dobrym samopoczuciem czuwał sam Mikołaj Kopernik, bo pytania, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy wcale nie były łatwe.

Przykładowe pytania z testu

Konkurs miał formę teleturnieju. Siódmoklasiści ustnie odpowiedzieli aż na 25 pytań w czterech rundach.
Do finału  zakwalifikowały się dwie najlepsze drużyny – klasa 7g i 7c.
Finaliści konkursu: klasy 7g i 7c
Ostatecznie “Wielki Test Wiedzy o Mikołaju Koperniku” wygrał duet z  klasy 7g: Maksymilian Sosnowski i Dominik Sznajder.
Zwycięski duet z klasy 7g
Trzeba przyznać, że wykazali się oni ogromną wiedzą o życiu i działalności naszego wybitnego astronoma.
Zarówno finaliści jak i pozostali uczestnicy konkursu udowodnili, że Mikołaj Kopernik to nie tylko uczony kojarzony z teorią heliocentryczną, ale prawdziwy człowiek renesansu, bez którego osiągnięć naukowych współczesny świat wyglądałby inaczej.
Wszystkim konkursowiczom serdecznie dziękujemy za udział w “Wielkim Teście Wiedzy o Mikołaju Koperniku”, a zwycięzcom GRATULUJEMY SUKCESU.
Wszyscy uczestnicy konkursu klas siódmych
Przypominamy, że “Wielki Test Wiedzy o Mikołaju Koperniku” poprzedzony był licznymi zajęciami przybliżającymi postać  wielkiego Polaka. W bibliotece można było m.in. obejrzeć teatrzyk kamishibai pt. “Nazywam się Mikołaj Kopernik”, wysłać mu kartkę urodzinową czy też przemierzać wirtualny escaperoom, z którego wyjście umożliwiała tylko solidna wiedza o nim. Uczniowie rozwiązywali również zagadki, rebusy i krzyżówki  o Mikołaju Koperniku, wplecione w ciekawą historię Olsztyna, podczas questu “Z Mikołajem Kopernikiem po Olsztynie”.
Zatem było wiele okazji by dowiedzieć się kim był  Mikołaj Kopernik, człowiek, bez którego geniuszu “świat nie ruszyłby”.
Co posiadamy i z czego korzystamy w dzisiejszych czasach dzięki przełomom, jakich on dokonał?
Jak rozwinęły się dziedziny nauki za sprawą jego odkryć?
Tego wszystkiego nasi czytelnicy mogli dowiedzieć się uczestnicząc w zajęciach przygotowanych przez bibliotekę szkolną w 2023 roku.
Zachęcamy Was do aktywnego udziału w kolejnych wydarzeniach bibliotecznych, o czym będziemy informować na bieżąco. 🙂