Śniadanie z Piłsudskim

Pod koniec października zaplanowaliśmy III Śniadanie z Piłsudskim poświęcone pamięci wybitnego Polaka, ojca polskiej niepodległości.

Spotkanie odbywa się tradycyjnie co roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących  Nr 3 z udziałem przedszkolaków, uczniów SP Nr 25 i IX LO, a jego celem jest propagowanie idei patriotycznych wśród naszych uczniów.

Kartka z żczeniami dla Polski

W trakcie uroczystego śniadania przygotowujemy część artystyczną z występem  szkolnego chóru, który prezentuje pieśni patriotyczne, prezentację multimedialną przedstawiającą fakty z życia J. Piłsudskiego, poczęstunek z tradycyjnymi polskimi przysmakami, a w ubiegłym roku imprezę uatrakcyjnił quiz edukacyjny „Co wiem, a czego jeszcze nie wiem o J. Piłsudskim”. Największe jednak emocje wzbudził występ dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8, które wykonały taniec z flagą do muzyki F. Chopina. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali też opowieści kombatanta Tadeusza Brodackiego.  Każdego roku imprezę uświetniają przybyli Goście –  Kurator Oświaty Marek Krzysztof Nowacki, prezes Olsztyńskiego Oddziału Związku Piłsudczyków – Waldemar Ziarek, prezes Stowarzyszenia im. S. Grota-Roweckiego – Szczepan Worobiej.

Zapraszamy na fotorelację z uroczystości.

Galeria > Ornamenty Na Zaproszenia Slubne Do Pobrania | Webquest, Classroom games, Task

W tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią zrezygnowaliśmy z uroczystego spotkania, jednakże nie zapomnieliśmy o naszym kombatancie Tadeuszu Brodackim. Wolontariusze Fundacji Pomoc w komunikowaniu się Marianna Koterska i Bartek Sycik odwiedzili przed świętami Bożego Narodzenia i obdarowali seniora paczką żywnościową.

Kompatant