Pasowanie na czytelnika 2023/2024

15 i 16 stycznia 2024 r. najważniejszymi gośćmi biblioteki szkolnej byli uczniowie klas pierwszych.
W tych dniach zostali pasowani na czytelników.

Klasa 1a Klasa 1b

Klasa 1c Klasa 1d

Zanim jednak złożyli przyrzeczenie, obejrzeli teatrzyk kamishibai, podczas którego poznali główne zasady wypożyczania książek, oraz dowiedzieli się jak należy o nie dbać.

Oglądanie teatrzyku kamishibai

Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie otrzymali dyplom pasowania na czytelników i okolicznościowy wiersz pt. „Prośby książki” w formie zakładki.
Po oficjalnej uroczystości, młodzi czytelnicy mogli wreszcie wypożyczyć swoje pierwsze książki.

Niektórzy z nich nie mogli doczekać się aby przeczytać chociaż mały jej fragmencik.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy częstego sięgania po książki i odkrywania magii literatury.
Mamy nadzieję, że nasza biblioteka będzie dla nich miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, by móc rozwijać swoje zainteresowania. 🙂