Pasowanie na czytelnika 2022/2023

Wzorem lat ubiegłych w ostatnich dwóch tygodniach pierwszego semestru w naszej bibliotece odbyło się uroczyste

pasowanie na czytelnika klas pierwszych   SP nr 25 im. H.Ch. Andersena w Olsztynie.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej,  oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.  W trakcie krótkiego spaceru po wypożyczalni, pierwszoklasiści dowiedzieli się jak są rozmieszczone książki. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki oraz sposobem wypożyczania książek.

Powitanie pierwszaków w bibliotecezwiedzanie wypożyczalni    Następnie dzieci przeszły do czytelni, gdzie dobrze się bawiły śpiewając piosenki, odgadując zagadki oraz  dyskutując o zaletach płynących z czytania. Uczniowie obejrzeli także krótkie filmiki przygotowane przez naszych czytelników prezentujących swoje ulubione książki.  Wysłuchały również skarg i próśb książek o ich szanowanie.

Pierwszaki w czytelniZwieńczeniem naszego spotkania było ślubowanie pierwszoklasistów i przyjęcie ich do grona naszych czytelników.

Pasowanie klas pierwszych na czytelnika

Na pamiątkę spotkania nasi nowi czytelnicy otrzymali  Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, a także list skierowany do rodziców zachęcający do wspólnego czytania z dziećmi oraz piękne dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Pierwszaki prezentują otrzymane przez bibliotekę książkiWszystkim młodym czytelnikom gratulujemy. Życzymy wiele radości i przyjemności z czytania książek. Zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki 🙂