Akcja humanitarna – pomoc dla osób z Ukrainy

2. Akcja humanitarna ZSO nr 3-j.ukraiński
  3. Humanitarian action ZSO nr 3 j.angielski

Akcja humanitarna – pomoc dla osób z Ukrainy

Ogłaszając akcję humanitarną związaną z pomocą dla Ukrainy 26.02.2022r. nastawieni byliśmy na szybkie działanie. To dzięki waszej pomocy już  02.03.2022r. i 03.03.2022r. dwa transporty z lekami, żywnością, środkami higienicznymi oraz kocami i śpiworami zostały przewiezione do magazynu Dziedzic Pruski w Kierwinach. Jeden magazyn z żywnością oraz odzieżą zorganizowaliśmy na terenie  ZSO nr 3 w Olsztynie dla dzieci, które do nas przybyły z Ukrainy (80 uczniów).

Dzięki wszystkim ludziom dobrej woli dary ze zbiórki przekazane zostały z magazynów do  akcji humanitarnej i  za pośrednictwem Joanitów z Lidzbarka Warmińskiego oraz Fundacji Polski Korpus Pokoju  dla najbardziej potrzebujących czyli do Kijowa.

09.03.2022r. odbyło się   spotkanie w sztabie antykryzysowym ZSO nr 3 i „FUNDACJI POMOC W KOMUNIKOWANIU SIĘ” z Verą Kobylińską z koordynatorką akcji #pomocdlaosóbzukrainy,  Izabelą Milan dyrektor ZSO nr 3,  Elwirą Konczanin-Dołkowską prezesem fundacji.

Następnie zajęliśmy  się pomocą długoterminową dla dzieci przewiezionych z Ukrainy do szpitala onkologicznego w Warszawie, tam także przesłaliśmy transport odzieży, czapek, kocyków, zabawek itd.

Teraz pomoc kierujemy do  80 uczniów z Ukrainy, którzy  przybyli do naszej szkoły. W  szkole powstały  klasy z j. ukraińskim. Dzięki waszym wpłatom na konto Fundacji w postaci cegiełek: 10 zł. 20 zł. 30 zł. wykupiliśmy  obiady dla najbardziej potrzebujących uczniów.

Pomoc jest długoterminowa i nadal bardzo potrzebna tu i teraz.

Podajemy nr konta 08 1140 2004 0000 3302 7677 3373

oraz do przelewów zagranicznych swift/bic BREXPLPWMBK , iban PL 08 1140 2004 0000 3302 7677 3373 .

Na przelewie prosimy o wpis Pomoc dla osób z Ukrainy.

Dzieci potrzebują odzieży sportowej i przyborów szkolnych czyli  wszystkiego  tego czego potrzebuje uczeń. Bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie Dagmarze Krajewskiej, Anice Kubackiej, Dorocie Górze z PM nr 8 w Olsztynie, Annie Tomaszewicz i Szkolnemu Klubowi Wolontariatu z SP nr 25,  IX LO, które zaangażowało się w pomoc finansową  i zbieranie zabawek, szczególne ukłony w stronę Doroty Bieńkowskiej.  Dziękujemy ponad setce rodziców i uczniów  za  szybką reakcję i serce. Dziękujemy Wam, za prawdziwą lekcję empatii.

akcja humanitarna ekipa

dr Małgorzata Konczanin