2023 rokiem Mikołaja Kopernika

Projekt "Nazywam się ... Mikołaj Kopernik

“Nazywam się … Mikołaj Kopernik “ to projekt, który realizujemy w bibliotece szkolnej z okazji 550 rocznicy urodzin wielkiego astronoma.
Obchodziliśmy je hucznie. Były baloniki i własnoręcznie pisane przez uczniów kartki z życzeniami.

Kartki z życzeniami dla M. Kopernika Kartka z życzeniami dla Kopernika 2 Kartka z życzeniami 2

Ci,  którzy byli ciekawi czego dokonał najbardziej znany Polak na świecie obejrzeli teatrzyk kamishibai, a będący pod wrażeniem jego dokonań mogli choć przez chwilę poczuć się jak Mikołaj Kopernik pozując w foto budce z jego podobizną.
Byli też tacy, którzy postanowili odszukać jego śladów w Olsztynie podczas questu “Z Mikołajek Kopernikiem po Olsztynie”.
Humory dopisywały gdyż, spacerkiem szliśmy sobie zdrowo od czasu do czasu ruszając głową, bowiem zagadek przed nami było nie mało, dlatego wędrowaliśmy śmiało. Kopernik czyhał tu i tam, otwierając podwoje olsztyńskich bram.
Zdobytą wiedzę o Mikołaju Koperniku uczniowie mogli sprawdzić w wirtualnym escape roomie, do którego zaprosił ich sam Mikołaj Kopernik. Spotkanie z nim wywołało niemałe emocje, gdyż trzeba było wszystkie zadania wykonać w jak najkrótszym czasie. Uczniowie ochoczo pokonywali trudności, czasami wspomagając się mądrymi źródłami informacji dostępnymi w bibliotece. Na mecie czekał Mikołaj Kopernik będący pod ogromnym wrażeniem ich wiedzy. Na koniec spotkania złożył im gratulacje.
Obejrzyj naszą fotorelację
Zapraszamy do biblioteki po literaturę o Mikołaju Koperniku