Teatrzyk kamishibai w bibliotece szkolnej

      Biblioteka nie ustaje w próbach zachęcania naszych uczniów do czytania. Stąd pomysł na teatrzyk kamishibai, który jako odmienna forma czytania, pozwala oswoić się z książką za pomocą obrazu nie tracąc nic z podstawowej funkcji czytania jaką jest wzbogacanie słownictwa. To świetna metoda na „przemycanie” ważnych tematów, które nierzadko są trudne do przekazania.
    Teatrzyk okazał się bardzo atrakcyjną propozycją zarówno dla nas opowiadaczy,  jak również dla naszych widzów. Ponieważ jest to mały teatrzyk, kontakt odbiorców z czytającym jest bardzo bliski. Nie ma tutaj bowiem dużej sceny czy też reflektorów. Widzowie – czyli nasi czytelnicy – mając bezpośredni kontakt z teatrzykiem, nie są tylko jego biernymi odbiorcami.  Mogą przeżywać opowieści tak, jakby wszystko działo się naprawdę.
    Dotychczasowe spotkania z teatrzykiem kamishibai wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem co zachęca nas do systematycznego poszerzania naszego repertuaru.
    W listopadzie biblioteka miała przyjemność gościć wszystkie klasy drugie i trzecie naszej szkoły podstawowej. Tym razem zaprezentowana została kolejna opowieść o niesfornych skarpetkach.

   Tematyka teatrzyku (nie przypadkiem) zbiegła się z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Biblioterapii (14 listopada).
Książka, którą wzięłyśmy na tapet wzbudza nie tylko wiele emocji ale niesie też z sobą moc terapeutyczną.
Skip to content