Szkoła do hymnu

10 listopada o godz. 11:11 cała społeczność ZSO Nr 3

wzięła udział w kolejnej edycji

akcji MEN „Szkoła do hymnu”

i odśpiewała na MS Teams „Mazurka Dąbrowskiego”, aby wspólnie świętować tę szczególnie ważną dla Polaków rocznicę.

Święto Niepodległości: karty pracy, napis, girlanda, medale i odznaki do druku | RodzicielskieInspiracje.pl

W tym dniu wszystkie przedszkolaki podczas zajęć poznawały symbole narodowe, a także zapoznały się z historią naszego kraju. Wykonały również piękne prace plastyczne związane z Polską, natomiast rodzice mogli obejrzeć przygotowane dla nich przedstawienie pt. “Dziękuję Ci, Polsko”.

Uczniowie SP Nr 25 przedstawili Polskę Niepodległą 2020 na plakatach oraz zapoznali się z ulotką „Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która przedstawia prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych, wskazuje, jaką postawę przyjąć w czasie śpiewania hymnu, a także wymienia najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania „Mazurka Dąbrowskiego”.

Natomiast Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Święto Niepodległości w moim domu”. Do akcji włączyła się też klasa II d oraz świetlica szkolna.

Natomiast starszej młodzieży zaproponowano wirtualną wycieczkę po Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, film o jego historii oraz konkurs fotograficzny „11 listopada naszymi oczami”.